[su_post field="post_title" default="" before="" after="" post_id="" post_type="post" filter=""]

W III kwartale 2014 r. Grupa Auto-Spa wypracowała 4,5 mln PLN przychodów, ponad 1,5 mln PLN więcej w porównaniu do analogicznego kwartału roku poprzedniego. 50% wzrost sprzedaży przełożył się na ponad milionowy wzrost EBITDA, która w samym tylko III kwartale wyniosła 1,3 mln PLN. 

Działalność Auto-Spa polega na budowie, sprzedaży i eksploatacji samoobsługowych myjni bezdotykowych na terenie całego kraju. Kluczowym elementem strategii jest rozwój polskiej sieci Auto-Spa oraz ekspansja na rynki zagraniczne poprzez spółki powiązane. 

Trzeci kwartał 2014 potwierdził, że nasza strategia jest skuteczna. Już drugi kwartał z rzędu podtrzymujemy wzrost efektywności naszej działalności. Poprawa wyników odnotowywana jest w każdym ze strategicznych filarów działalności; produkcyjnej, sprzedaży usług mycia pojazdów oraz dynamiczny rozwój działalności w Czechach. Dzięki temu zamieniliśmy 350 tys. straty na sprzedaży z III kwartału 2013 roku na ponad milion zysku – powiedział Dariusz Ilski, Prezes Zarządu Auto-Spa. 

Od początku roku Grupa wypracowała rekordowe przychody. Narastająco po trzech kwartałach 2014 wygenerowano ponad 11,6 mln PLN przychodów, co stanowi 36% wzrost w odniesieniu do analogicznego okresu 2013 roku. Zysk na sprzedaży ukształtował się na poziomie niemal 2 mln PLN, podczas gdy rok temu Grupa odnotowała 1,2 mln PLN straty. Narastająca od początku 2014 roku EBITDA Grupy wyniosła 2,7 mln PLN, to jest prawie 3-krotny wzrost w stosunku do 969 tys. PLN odnotowanych rok temu. 

Obecnie w sieci Auto Spa znajduje się 56 lokalizacji myjni własnych i partnerskich, w tym 4 partnerskie, 6 w budowie (3 na terenie Czech), 5 w procesie modernizacji, 6 na terenie Czech oraz 2 na Ukrainie. W trzecim kwartale Grupa kontynuowała działania związane z pozyskiwaniem kolejnych pozwoleń na budowę myjni, także w Czechach. 

DOKUMENTY KORPORACYJNE

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Informacje prasowe

Pozostałe

Fince Holding S.A.
u
l. Sycowska 44
51-319 Wrocław

budynek Delta Apart House 

lokalizacja w GPS: ul. Sycowska 70

office@fince.pl
tel. +48 71 320 71 38